Regulamin rozliczania zużycia:  1. Wody zimnej i odprowadzenia ścieków oraz wody zimnej do podgrzania,  2. Energii cieplnej do podgrzania zimnej wody, 3. Energii cieplnej do centralnego ogrzewania na podstawie wskazań urządzeń pomiarowych w Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Prabutach

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Prabutach informuje, iż w związku z obowiązkiem wprowadzenia rozliczeń kosztów centralnego ogrzewania na podstawie indywidualnego zużycia ciepła, w budynkach mieszkalnych będą sukcesywnie montowane podzielniki kosztów centralnego ogrzewania.

Obowiązek wprowadzenia indywidualnych rozliczeń kosztów ogrzewania wynika z przepisów ustawy Prawo energetyczne oraz przepisów wykonawczych dotyczących efektywności energetycznej i rozliczania kosztów zakupu ciepła. Przepisy te zobowiązują zarządców budynków wielolokalowych do stosowania urządzeń umożliwiających określenie zużycia ciepła w Państwa lokalach.

W związku z powyższym Rada Nadzorcza SMLW Prabuty Uchwałą nr 9/2026 z dnia 18.05.2026 r. zatwierdziła nowy Regulamin rozliczania zużycia:

  1. Wody zimnej i odprowadzenia ścieków oraz wody zimnej do podgrzania,
  2. Energii cieplnej do podgrzania zimnej wody,
  3. 3.Energii cieplnej do centralnego ogrzewania na podstawie wskazań urządzeń pomiarowych w Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Prabutach.

Treść Regulaminu dostępna jest pod poniższym linkiem:

https://www.smprabuty.pl/wp-content/uploads/2026/05/Regulamin-Rozliczania-zuzycia-WZ-sciekow-wody-zimnej-do-podgrzania.pdf