Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Prabutach informuje, iż w związku z obowiązkiem wprowadzenia rozliczeń kosztów centralnego ogrzewania na podstawie indywidualnego zużycia ciepła, w budynkach mieszkalnych będą sukcesywnie montowane podzielniki kosztów centralnego ogrzewania.
Obowiązek wprowadzenia indywidualnych rozliczeń kosztów ogrzewania wynika z przepisów ustawy Prawo energetyczne oraz przepisów wykonawczych dotyczących efektywności energetycznej i rozliczania kosztów zakupu ciepła. Przepisy te zobowiązują zarządców budynków wielolokalowych do stosowania urządzeń umożliwiających określenie zużycia ciepła w Państwa lokalach.
W związku z powyższym Rada Nadzorcza SMLW Prabuty Uchwałą nr 9/2026 z dnia 18.05.2026 r. zatwierdziła nowy Regulamin rozliczania zużycia:
- Wody zimnej i odprowadzenia ścieków oraz wody zimnej do podgrzania,
- Energii cieplnej do podgrzania zimnej wody,
- 3.Energii cieplnej do centralnego ogrzewania na podstawie wskazań urządzeń pomiarowych w Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Prabutach.
Treść Regulaminu dostępna jest pod poniższym linkiem: