Start arrow Ważne komunikaty arrow Apel o segregowanie nieczystości.
Apel o segregowanie nieczystości. PDF Drukuj Email
26.08.2008.
Apel o segregowanie nieczystości stałych na następujące frakcje: plastik, szkło, makulatura, biomasa /odpady z ogródka, gruz /nieczystości po remontach/. Z posesji prywatnych posiadających umowę z P.U.P.H. „CARO” nieczystości segregowane /plastik, szkło, makulatura/ odbierane są w każdy drugi czwartek miesiąca od godz. 7.00. Przed tą godziną worki z nieczystościami segregowanymi należy wystawić przed posesję. Worki na odpady segregowane są udostępniane w biurze przedsiębiorstwa i u kierowców. Na posesjach prywatnych usługa wywozu nieczystości segregowanych jest wykonywana nieodpłatnie.

Nieczystości z ogródków oraz gruzu i złomu nie wolno gromadzić w pojemnikach na nieczystości komunalne. Nieczystości typu gruz, złom i biomasa odbierzemy na oddzielne zlecenie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, tel. (055) 278 35 54 lub w biurze P.U.P.H.,,CARO” przy ul. Koszarowej 1 (baza ,,komunalki”).

Informujemy, że można wynająć pojemnik na gruz o pojemności 1,1 m3, w przypadku wykonywania remontu mieszkań. Pojemnik można nabyć w siedzibie P.U.P.H. ,,CARO”. Nadmiar nieczystości komunalnych można gromadzić w workach z napisem P.U.P.H.„CARO”, które są do zakupienia w biurze przedsiębiorstwa i u kierowców do wywozu nieczystości stałych w cenie 7,00 zł/szt. (w cenę wliczony jest wywóz nieczystości zgromadzonych w worku). Worki te mają służyć do gromadzenia nieczystości komunalnych jedynie w sporadycznych sytuacjach (np. przyjęcia, uroczystości rodzinne itp).

Mieszkańcy budynków wielorodzinnych nieczystości segregowane /plastik, szkło, makulatura/ winni gromadzić w pojemnikach zbiorowych rozstawionych na terenie miasta. Apelujemy o zgniatanie pojemników plastikowych typu PET. Natomiast należność za wywóz pozostałych nieczystości jest następująca: wielkogabarytowe (meble itp.) - koszt transportu + koszt utylizacji sprzęt elektroniczny i elektryczny – koszt transportu ziemia z wykopów i czysty gruz – koszt transportu Nieczystości wielkogabarytowe: sprzęt elektryczny, elektroniczny oraz meble odbierzemy po wcześniejszym uzgodnieniu (jeden lub dwa dni wcześniej).

P.U.P.H. „CARO” w Prabutach informuje, że nieczystości wielkogabarytowe (meble, sprzęt rtv, agd itp.) odbierane będą nieodpłatnie w każdy ostatni czwartek miesiąca. Powyższe odpady należy składać przy pojemnikach na nieczystości stałe komunalne do godz. 7.00. W pozostałe dni odbiór nieczystości wielkogabarytowych – wywóz za odpłatnością wg cennika firmy.

Obecnie wystąpiła plaga podrzucania śmieci do cudzych śmietników. Apelujemy do mieszkańców o pomoc w zidentyfikowaniu osób, które to robią. Jeżeli zaistnieje taka możliwość prosimy o udokumentowanie powyższego procederu poprzez wykonanie zdjęcia osoby, która podrzuca śmieci, spisanie numeru rejestracyjnego pojazdu lub jeżeli osoba jest znana spisanie jej nazwiska oraz daty i godziny zdarzenia. Uzyskane dane prosimy przekazywać do Urzędu Miasta i Gminy Prabuty: pok. 16b, IIp., tel. 055/2624169.

Wobec sprawców wykroczeń zostanie wszczęte postępowanie karno-administracyjne. Brak reakcji na w/w apel powoduje, że za cudze śmieci płacimy my wszyscy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Odwiedzających: 364874